Magpol Kimya

Magpol Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ 2016 senesinde, Tacirler Holding büyük ortaklığı ile kurulmuş olup, Pendik’teki ofisinde faaliyete geçmiştir.  Magpol Kimya, Türkiye’deki reel sektörün hammadde ihtiyaçlarını karşılamak için ortaklarının kimyasal ve plastik sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübesini ortaya koymuştur.  Ağırlıklı olarak poliüretan komponent ve sistem ürünlerinde satış ile beraber  teknik servis de vermektedir.

2017 Mayıs ayından beri Alman BASF firmasının esnek sünger, entegral, RIM, tahta taklidi, semi rijit gibi sistem ürünlerinin distribütörlüğünü de üstlenmiş olup, bu ürünlerin dağıtımını gerçekleştirmeye başlamıştır. Poliüretan sistem malzemelerinde expertizi/tecrübesi ile otomotiv ve mobilya sektörünün aranan tedarikçilerinden biri olmayı başarmıştır.

Magpol Kimya ayrıca uluslararası piyasalara hammadde satışlarına başlamış olup, dünyanın çeşitli noktalarına mal teslim edebilecek alt yapıyı da oluşturmuştur.

Magpol olarak ana hedefimiz, Türkiye’nin üretim ile alakalı değer zincirleri içersinde yer almak, değerli sanayicilerimizin maliyet yapılarının optimizasyonunda, doğru zamanda hammadde temini, kapıdan kapıya teslim, depolama servisleriyle aranan bir tedarikçi konumunda olmaktır.

Magpol Kimya, kimya ve plastik sektörünün Türkiye sanayi bazının gelişmesi için çok önemli olduğunun bilincinde olarak her fırsatta yerli üretimin desteklenmesini ve teşvik edilmesini dile getirmektedir.  Bu konu ile ilgili her türlü platformda bilgi paylaşımını gerçekleştirmektedir.

Magpol Kimya